נעים להכיר

שלום ותודה שבחרת להיכנס לכאן. להלן הדברים היחידים שאני מוכן לחשוף על עצמי בבלוג הזה, שלדעתי גם יעניינו במידה רבה את הקוראים ואף יסייעו להם להבין הרבה מהטענות שאני טוען בבלוג זה.

קודם כל, אני סולד מהנורמות החברתיות שמסביבי שמנסים כל הזמן למכור לי מאז שנולדתי(על אף כמובן, שזה קורה בהדרגה ו"מחמיר" עם הזמן). אני מודע לכך כי אולי אני ממש לא מכיר אותם טוב כמו "הנורמלים" עצמם וזה בין השאר למה אני לא מחזיק מדעותי. אני לא מושפע כלל מ אפקט מכונית התזמורת, ואינני מגבש דעה קדומה על אף אחד. הנטייה לדחות מישהו על סמך דעה קדומה, אגב, היא אחת הסיבות העיקריות למה אני לובש מסכה. מתישהו אכתוב על זה פוסט. אני חושב גם שהעובדה שהייתי זאב בודד רוב חיי(ועוד היני) – הופכת את זה להרבה יותר קל לחשוב בצורה ביקורתית על הנורמות.

הגיבו ותהיו קיצוניים ולא מכבדים מצידי – העיקר שתגיבו דעה עניינית.

אני הכי מעודד בעולם ביקורת בבלוג הזה. אין יותר חשוב מזה. לא אמחק ואשתדל להתייחס לכל ביקורת גם היא כוללת התבטאויות גסות – בתנאי שהיא כוללת תוכן ענייני למשהו שקשור לבלוג הזה. העניין הוא שאני רוצה כמה שיותר דעות כאן, מכל הסוגים. אני יודע להיות מאוד מנומס וסובלני כלפי כל דעה – גם כאלה שכאשר מנתחים את ביסוסם מנקודת מבט ספקנית(בין אם מדעית או פילוסופית), הן נראות מגוחכות. מכיוון שדעתי היא שכדאי לכבד את דעתם של אחרים, אני יודע גם לכבד את דעתם של אלו שהיא שלא צריך לכבד את דעתם של אחרים, בכך אני נמנע מכשל ההתייחסות עצמית. הדיונים על הפוסטים בבלוג הזה עשויים לספק הרבה יותר חומר "מועיל" למחשבה מאשר הפוסטים עצמם, ואחת הסיבות לכך נעוצה בכך שכולנו אינטרסנטים שדואגים בראש ובראשונה לעצמם גם אם על פני השטח זה לא נראה כך(וארחיב על כך בפוסט אחר).

אני באופן כללי בעל מוכנות עצומה לשנות דעה ו "להתחיל לחשוב מחדש", כחלק מפילוסופיית ה "מקסימום פיזור" בה אני דבק בכל דרך אפשרית בחיי. איך? בעיקר דרך אהבת הצניעות וביטול הרצון להוכיח שאני יותר טוב מאחרים. הדבר היחידי בחיי שאני מוכן "להתרכז" בו לטווח ארוך בהתמדה זה הבלוג הזה. אני כותב אותו כי הוא נותן לי סיבה לקום בבוקר וכי הוא משרת את הדבר שהכי מעניין אותי. בהמירוץ לאושר – שיטה מס’ 2 נטען בין השאר ש "מירוץ העכברים" בו אנו שרויים – יעדו הסופי שלא ניתן להגיע אליו הוא – השארת חתם בעולם. יתכן שזה למה אני נהנה מכתיבת הבלוג הזה הרבה יותר מכל דבר אחר שעשיתי בכל חיי עד כה(נכון לכתיבת שורות אלה).

אני בן אדם שמעדיף שלא להשקיע את עיקר זמן מחשבתי בלחפש ראיות בשטח לטענותי. אני מעדיף להסתפק בצורת החשיבה הפילוסופית – בה אין נכון ולא נכון, יש רק לוגיקה והצורך לשפר אותה ככל האפשר ולבקר כל טענה/רעיון שאיננו מבוקר היטב. כך שבאף פוסט בבלוג הזה אני לא באמת בא להפריך שום דבר. אני רק בא להציג דפוסי חשיבה כאלו אחרים מזוויות שמעולם לא עלו בדעתכם. אני לא שואף להגיע לתוצאות מעשיות כלשיהן בעקבות בלוג זה ואין לי הרבה עניין בביסוס מחקרי לטענותי(אם כי אחת השיטות לאושר עליהם אני מדבר בבלוג הזה מבוססת בעיקר על מחקרים מתחום הפסיכולוגיה החיובית – הלוא היא שיטה מס’ 3 למירוץ לאושר. אין לי שום דבר נגד זה, פשוט העניין שלי בללמוד ולבקר מחקרים לגופם קלוש.

2 מחשבות על “נעים להכיר

מוזמן לכתוב כאן ככל העולה על רוחך

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s